KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14278100

nr 1427 8100

Lena Günther Strååt

(1917-2016), Sverige

Etsningar, 2 st, Motiv från Norrtälje. Signerade, daterade -70 respektive -73. Bildmått: 20x16 cm - 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 - 42x35 cm

Lena Günther Strååt, svensk skulptör och teckningslärare född i Stockholm 1917, död 2016.

Utrop:

500 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 18:33:16

Lena Günther Strååt

Läs mer om Lena Günther Strååt