KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14278100
nr 1427 8100
Lena Günther Strååt
(1917-2016), Sverige
Etsningar, 2 st, Motiv från Norrtälje. Signerade, daterade -70 respektive -73. Bildmått: 20x16 cm - 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 - 42x35 cm
Lena Günther Strååt, svensk skulptör och teckningslärare född i Stockholm 1917, död 2016.
Utrop:
500 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:33:16
Lena Günther Strååt
Läs mer om Lena Günther Strååt